Ruumiliste raamatute rändnäitus

“Arhitektuur paberist ja paberil”

Ruumiliste, liikuvate ja mehaaniliste elementidega raamatute ajalugu ulatub 700. aasta tagusesse aega, 13. sajandisse, kus inglise benediktiini munk Matthew Paris töötas välja arvatavalt esimese liikuva paberseadme selleks, et arvutada tulevate aastate kristlike pühade kuupäevi. Algselt olid liikuvad raamatud mõeldud õppevahenditeks ainult täiskasvanutele, tänapäeval on ruumiline raamat nii hariv ja õpetav, kui meelt rõõmustav.

Rändnäitus “Arhitektuur paberist ja paberil” tutvustab arhitektuuriga seotud ruumilisi raamatuid kaasaja paberiinseneridelt ja -kunstnikelt. Näituse eksponaadid tutvustavad maailma arhitektuuripärandit ja kaasaja arhitektuuri makettidena, samuti on näha teemaga seotud kunstnikuraamatuid. Viimase kümnendi jooksul on mahulised raamatud muutunud tehniliselt keerukateks ja kunstiliselt kõrgetasemeliseks.

Igas näitusepaigas toimub ruumilise raamatu õpituba, kuhu ootame kõiki huvilisi. Õpituba keskendub paberi, kui kõige lihtsama ja kättesaadavama vahendi kasutamisele arhitektuurialase ruumilise ja struktuurse mõtlemise arendamiseks ja praktiseerimiseks.

Näitusekava 2018:

Detsember 2017 – jaanuar: Viru-Nigula raamatukogu