Paberivalmistamise kunst algas juba peaaegu kaks tuhat aastat tagasi Hiinast, kus õpiti esmakordselt valmistama taimsest kiust paberit, ja möödus enam kui tuhat aastat enne kui 14. sajandiks paber ka Euroopasse jõudis. Meie paberitöötoas saab õppida taaskasutatud paberimassist paberi valmistamist käsitööna nii nagu seda valmistati sajandeid enne kui protsess 19. sajandi alguseks mehhaniseeriti.

Käsitööpaberi valmistamine on loominguline tegevus, mis annab lõputult võimalusi mängida paberimassi koostise, paksuse, erinevate lisandite ja tekstuuridega. Massi sisse võib panna lilleõisi või muid kujunduselemente, valmis paberile võib anda pressi all pitsilise struktuuri või hoopis suruda ta metallplaatide vahel peegelsiledaks. Vedelast paberimassist saab valdada erikujulisi paberilehti või mängida vesimärkidega.

Töötoas anname ülevaate erinevatest tehnikatest ja võimalustest. Iga osaleja saab valmistada 3 lehte käsitööpaberit (A5 formaadis). Soovi korral saate tulla ise hiljem edasi katsetama või anname teile nõu, kuidas koduste vahenditega jätkata.

NB! Kuigi osalejate arv on piiratud, siis mõnikord saame siiski võtta vastu ka suuremaid gruppe. Kui teil on selline huvi, võtke ühendust ja täpsustame koos.

Osalejate arv kuni 5
Kestus ca 1 tundi
Sobiv vanus alates 6 (koos täiskasvanuga)
Hind € 6 lapsed

€ 8 täiskasvanud

€ 26 miinimumhind