Vanade trükipresside ülalpidamine pole lihtne — nad vajavad sooja ja valgust, hoolitsevat kätt ja ohtralt masinaõli. Pakume nii eraisikutele kui ettevõtetele võimalust toetada omapärasel viisil trükikunsti ajaloolise pärandi säilitamist, adopteerides mõne meie kogusse kuuluva seadme. Adopteerides ühe meie asuka, võtate oma kanda osa tema ülalpidamisega seotud kuludest ühe aasta jooksul.

Press või seade jääb ikka oma kohale muuseumis, küll aga saab ta teie soovil endale sildi hea(de) kasuvanema(te) nimega, teie saate aga kauni tänukirja. Kui te seda ei soovi, siis jääb teie panus mõistagi anonüümseks. Samuti on lahkel kasuvanemal õigus alati oma kasvandikku külastada ehk teisisõnu prii pääse muuseumi.

Allpool on toodud need seadmed, kes täna adopteerimist ootavad. Klikkides pildil, avaneb seadet kirjeldav leht, kus on kirjas ka tema kaal. Adopteerimistasu aluseks on vanametalli kokkuostuhind masina kaalu järgi (viimati kontrollitud 08.09.2017 205 € / 1000 kg). Nii näiteks on 750 kg kaaluva seadme adopteerimistasu aastas 153,75 €. Minimaalne tasu väikeste presside ja kirjutusmasinate eest on 25 €.

 

Leidsite oma lemmiku? Nüüd kirjutage gutenberg@trykimuuseum.ee Kirjutada võite ka kõigi teiste küsimuste korral.

Trükimuuseum on kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirja, seega võite adopteerida julgelt ka ettevõttena. Vajadusel väljastame teile mõistagi arve (misjuhul lisandub ülalpidamiskuludele käibemaks 20%).

Adopteeritud seadmed