Iseseisvuspäev Eesti Trüki- ja Paberimuuseumis

posted in: Töötoad | 0

Tähistame traditsiooniliselt Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva seekord 23.02.2018 algusega kell 19:00. Täpsem kava allpool.

Manifest kõigile Eestimaa rahvastele on Eesti Vabariigi iseseisvusmanifest, mis määratleb Eesti kui demokraatliku ja paljukultuurilise rahvusriigi. Manifest trükiti ja loeti esmakordselt ette 1918. a. 23. veebruari õhtul kell 20:00 Pärnus Endla teatri rõdult.

Eesti Trüki- ja Paberimuuseumis tähistame täpselt 100 aasta möödumist sellest sündmusest teemaõhtuga. Toimub nii avalik ettelugemine kui lühike ajalooteemaline loeng manifestist. Trükimuuseumi traditsioonide kohaselt saavad kõik huvilised trükkida manifestist inspireeritud ainulaadse meenetrükise, kasutades selleks ajastutruud käsipressi. Lisaks toimub muuseumi ekskursioon.

Üritus on tasuta.

Kava (võib muutuda):

19:00 tasuta ekskursioon muuseumi uutes ruumides Kastani 48f
20:00 manifesti avalik ettelugemine (Ants Johanson)
20:15 ajalooteemaline loeng manifestist (Toivo Kikkas, TÜ Ajalooring)
20:45 manifesti-teemalise meenetrükise valmistamine