Paberikunsti töötoad aitavad arendada osalejate ruumilist mõtlemist ja loovat eneseväljendust. Koha peal saadakse kogemused ja oskused, mida hiljem omal käel edasi arendada.

Töötoad toetavad üldhariduskooli õppeprogrammis käsitletavaid teemasid läbi paberi ajalugu, kasutust ja taaskasutust puudutavate valdkondade näitlikustamise, täiendamise ja laiendamise. Ekskursioon ja praktiline tegevus kinnistavad koolis õpitut ja toetavad keskkonnasäästlikku mõtlemist.

Töötubasid saame korraldada paindlikult erinevatel teemadel, pakume teile välja mõned populaarsemad. Kui soovite töötuba kindla õppeainega haakuval teemal, võtke palun ühendust ja leiame lahenduse.

 

Osalejate arv kuni 25
Kestus 1,5 tundi
Sobiv vanus igal teemal erinev
Hind € 4 lapsed, € 6 täiskasvanud

€ 26 miinimumhind

Linnaehitus

Tutvume kirigami tehnikaga, mida arendas edasi jaapanlane Mashahiro Chatani, kes tuli välja ka nimetusega arhitektuurne origami. Ehitame selles tehnikas maju ja paneme üheskoos kokku linna.

Sobib erinevatele vanuseastmetele.

Kevad ja lilled!

Mõtleme nii kevadpühadele kui saabuvale emadepäevale. Teeme erinevates tehnikates kevadlilli vastavalt vanuseastmele. Mõned lilled saab panna vaasi, teised aga peidavad ennast kaardikaante vahele, et üllatada kaardi saajat. Lillede tegemisel õpime voltima ja vanapaberit kasutama.

Sobib algkooliealistele.

Kuldlõige, hõbelõige ja A4

Väljaspool kontoriprinterit on A4 koopiapaberi formaadil varuks rida üllatusi ja saladusi, mis ühelt poolt on seotud matemaatika ja teiselt poolt erinevate loovate võimalustega kunsti- ja disainimaailmas. Töötoas avastame neid võimalusi ja eneselegi ootamatult tekivad selles protsessis üsna tarvilikud teadmised ja asjadki. Tunneme kuldlõiget, aga hõbelõige – mis see on? Kuidas seostub see standardformaadiga A4?

Õpitoa eesmärgiks on näidata paberimaailma mitmekesisust ja võimalusterohkust ning standardformaatide taga peituvaid matemaatilisi fenomene, mida loovalt kasutada saab.

Sobib põhikooli vanematele klassidele ja gümnaasiumile.